historia1

P.U.P. SOFTIN SP. Z O.O. POWSTAŁ W ROKU 1988.

Będąc firmą wyłonioną ze struktur Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów (IKSAiP) we Wrocławiu, pierwotnie działa na potrzeby Instytutu prowadząc działalność w zakresie oprogramowania.

Od początku powstania Spółki do kwietnia 2010, siedziba firmy mieściła się w budynku Instytutu KSAiP przy al. Różyckiego 1c, we Wrocławiu. Obecnie siedziba firmy znajduje się przy ulicy Pięknej 74.

Od roku 2001, po przejęciu zespołu konstrukcyjnego firmy Tel-Eko-Serwis, wcześniej Tel-Eko Projekt(specjalizującej się obecnie w ochronie środowiska) i Zakładu Elektroniki TEL-EKO S.A., pracującego od kilkunastu lat w tematyce teletransmisji danych, podstawową działalnością staje się produkcja modemów telefonicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wykonań do zastosowań przemysłowych.

„iskrzy, iskrzy napięcie między nami takie, że można by oświetlić Wrocław, cały Wrocław, cały.” – Husky

W ROKU 2002 ZESPÓŁ KONSTRUKCYJNY SOFTIN

…powiększa się i firma staje się obecnie także znaczącym producentem urządzeń dla energetyki, wytwarzanych na bazie własnych opracowań.

Dzięki szerokim konsultacjom i owocnej współpracy na poziomie eksperckim z licznymi przedstawicielami zakładów energetycznych, do chwili obecnej, powstała cała gama wyrobów świetnie dopasowanych do różnorodnych wymagań stawianych tym produktom przez krajową sieć energetyczną. Bogata oferta sygnalizatorów doziemień i zwarć międzyfazowych (wskaźników przepływu prądu zwarciowego) przeznaczona jest zarówno do kablowych jak i napowietrzych sieci energetycznych średniego napięcia (SN). Nasze wyroby spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem odbiorców i są z powodzeniem stosowane na terenie całego kraju.

Z przyjemnością informujemy również, że w czasie prezentacji na Lubelskich Targach Energetycznych ENERGETICS 2008 nasz produkt, sygnalizator SZN, otrzymał wyróżnienie.

wyr_egt2008

TARGI ENERGETICS